Церква в Підгірцях отримає друге дихання: студенти Університету відновлюватимуть пам’ятку архітектури

Катерина Гречин

 

 

Дату будівництва храму точно не визначено. Відомо лише, що на нинішнє місце його було перенесено і дещо перебудовано в 1720 р. В основі це хрещатий, одноверхий храм. Центральний, квадратний у плані зруб - нава - завершується масивною восьмигранною банею, бокові зруби перекриваються двосхилим дахом з фронтонами. (Михайлівська церква згоріла в травні 2000))

 

Першим кроком до відновлення дерев’яної церкви – пам’ятки архітектури національного значення, яка згоріла у 2000 році, стане робота над бакалаврським проектом студентів кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини ІАРХ Львівської політехніки.

Ініціатор відбудови церкви – виходець із Підгорець Ігор Кавич. Ідею підтримали ректор університету професор Юрій Бобало, доцент кафедри дизайну та основ архітектури Ореста Ремешило-Рибчинська та завідувач кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини професор Микола Бевз.

Нині збереглося чимало документів, які допоможуть відтворити достовірну картину минулого: схема генерального плану розвитку території довкола кладовища, дзвіниці і дерев’яної церкви, фотографічні документи, описи, кадастрові матеріали, обмірні креслення наших студентів, – вважає Ореста Ігорівна. – Якщо вона таки постане на цих пагорбах, то, ймовірно, тут буде розміщено музей українського визвольного руху ХХ століття. 

паводле: ://lp.edu.ua/node/9276